KILOMETROWY LICZNIK AKTYWNOŚCI SPORTOWEJ MIESZKAŃCÓW RAKOWNI – AKTUALIZACJA


shadow

KILOMETRÓWKA CD. 2016 R
Kończy się miesiąc marzec , pora więc na podsumowanie aktywności sportowej I kwartał 2016r. Ale zanim do tego dojdę, muszę podsumować rok 2016. Od Michała Wojciechowskiego uzyskałem informację iż, w roku 2015 na zawodach sportowych pokonał łącznie 68 km, z czego 63 km na wrotkach: półmaraton w Lęborku oraz Maraton w Gdańsku. Michał jak do tej pory jest jedynym mieszkańcem Rakowni, który uczestniczy w zawodach wrotkarskich.
Sportowo rok 2015 zakończył niezawodny Michał Leszczyc- Sumiński dokładając 5,4km w Biegu Sylwestrowym w Poznaniu.
Rok 2015 zakończyliśmy wynikiem 5090,1km
Ten rok biegowo na zawodach rozpoczęli Kasia May-Adamek i Seba Kaproń w biegu Na Dziewiczą Górę pokonując każdy z nich po 10 km ( 20km).
W mocnym składzie : Agata Gramacka, Kasia May-Adamei, Maciek Gramacki i Seba Kaproń –uczestniczyli w Zimowym Półmaratonie Gór Stołowych, pokonując łącznie 84,4km, osiągając przy tym bardzo dobre wyniki.
Agata uczestniczyła w zawodach Challange Warta w Biedrusku, gdzie pokonała dystans ok. 43 km. Maciek natomiast biegał w Zimowym Ultramaratonie w Karkonoskim pokonując 53 km, ponadto Maciek dołożył 10 km w IV Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Murowanej Goślinie gdzie zajął II miejsce.
Kolejne kilometry do LICZNIKA dołożyli: Marzena Czarnecka w IV Biegu Pamięci … 10km, w biegu tym również biegł Tomek Modrzejewski 10 km, oraz 5 km w Biegu nad Rusałką. Beata Nawrocka uczestniczyła w w IV Biegu Pamięci .. 10km, biegu na Dziewiczą Górę 5 km, Biegu Czekoladowym w Poznaniu 5km oraz Maniackiej 10 – 10 km, łącznie pokonała 30 km. W Biegu Czekoladowym biegli również Przemo Olejniczak oraz Kasia Łotyszew po 5 km. Kasia również pobiegła w Maniackiej Dziesiątce 10km. Maniacka Dziesiątka była licznie reprezentowana przez mieszkańców Rakowni poza wspomnianymi Beatą i Kasią uczestniczyli również: Kasia May-Adamek, Iwona Pietrzak , Seba Kaproń i Romek Pietrzak czyli kolejne 40 km.
Kasia May-Adamek i Romek Pietrzak brali udział w MARATONIE w BARCELONIE, które ukończyli z bardzo dobrymi wynikami: Kasia- 3:40:22 , Romek 3:19:19 ( 2×42,2km). Ponadto dokładam ( Romek Pietrzak) 15km za udział w Zimowym Biegu Trzech Jezior w Trzemesznie.
W I kwartale przebiegliśmy łącznie 424,8 km, mam już razem 5514,9 km.
( zdaje sobie sprawę iż mogą być również inne osoby , które uczestniczyły w zawodach, jeśli prześlą swoje wyniki SMS-em na nr tel: 691 976287 uzupełnimy. Proszę podać zawody i ilość km)
Sporządził: Romek Pietrzak

Autor

Kamila Kuźma