Orientacja 2016


shadow

Jedyny w swoim rodzaju rajd rodzinny „Rycerskie Przygody” odbędzie się 24 kwietnia br w dzień rycerskiego patrona, św. Jerzego. Rajd przeznaczony jest głównie dla rodzin, ale także i pojedyncze osoby czy grupy dorosłych będą miały sporo zabawy – rajd-gra polegać będzie na przebyciu wyznaczonej na mapie i oznakowanej  w terenie trasy, a także na wykonaniu stylowych zadań. Warto dodać, że na mecie – w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie – na wszystkich czeka pokaz rycerskich umiejętności w wykonaniu Bractwa Rycerskiego „Jastrzębiec”! Będzie tam również ciepły obiadowy posiłek i kolejne atrakcje dla dzieci i starszych uczestników.

Godziny startu: 9-12 w zależności od tras; miejsca startu: Murowana Goślina (3, 5, 8 i 15 km), Owińska (12 km), Czerwonak (16 km) i Poznań (24 km). Organizatorzy przewidzieli różne sposoby przebycia uatrakcyjnionych niecodziennymi zadaniami tras w Puszczy Zielonce: rowerami, pieszo, biegiem, z kijkami czy też spacerowo – z wózkami dziecięcymi.

Organizatorzy proszą o przybycie każdej grupy / uczestników indywidualnych z „lancą” (tyczką, kijem, patykiem) na którym zawiązane zostaną przekazane przez organizatora na starcie białe i czerwone wstążki. Dodatkowe podpowiedzi można otrzymać za „rycerskie” przebranie i inne średniowieczne atrybuty!

Szczegóły, regulamin i formularz zapisów na www.parkdzieje.pl

Kontakt dla Uczestników: imprezy@parkdzieje.pl

Inicjatywa Stowarzyszenia „Dzieje”, organizatora historycznych widowisk plenerowych w Murowanej Goślinie (w tym roku z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski będzie to „Orzeł i Krzyż”), twórcy otwieranego w czerwcu br historycznego parku rozrywki „Dzieje”.

—–

pozdrawiam
Maciej Gramacki,
koordynator – Park Dzieje, Murowana Goślina

Autor

Tomasz Sosnowski