Projekt BRACIA


shadow

PROJEKT Bracia: Biegniemy dla Bartka

4 braci z Poznania zamierza zdobyć z 16/17 lipca 2017r. Koronę Polski w 24h, czyli 28 szczytów najwyższych pasm górskich, dla chorego Bartka Jankowskiego. U chłopaka, dla którego górskie wędrówki były zawsze ogromną przygodą, wykryto w lutym br. guza mózgu. Dziś starając się jakoś przetrwać, walczy o każdy dzień życia.

Projekt BRACIA powstał z myślą o zrealizowaniu 2 rzeczy: braterskiego wyczynu i jednocześnie wsparciu osoby, która w tym momencie potrzebuje pomocy jak najbardziej. Maciej Gramacki (brat nr 1) mówi:  „że to spore wyzwanie logistyczne, ponieważ każdy z nas musi w dniu startu o 20.39 być już gotowy do biegu na swój pierwszy szczyt. Każdy ma ich po 7/8, więc technicznie, po dotarciu na daną górę zbiegamy na dół i jedziemy do kolejnego szczytu, każdy indywidualnie. Na samym końcu spotykamy się w Tatrach, by już wspólnie wbiec na Rysy o zachodzie słońca”.

Idea biegu pojawiła się już wcześniej, gdy bracia realizowali własne projekty o charakterze „ultrasportowym”. Michał Gramacki (brat nr 2) komentuje: „od jakiegoś czasu zastanawialiśmy się co i dla kogo moglibyśmy zrobić wspólnie, korzystając z naszego mikrospołecznego kapitału (4 rodzonych braci) oraz ze wspólnych zainteresowań sportowych. Bo idea wyczynu dla siebie to jedno, ale z myślą o innych, to dla nas bardziej wartościowszy sport”.

Dlatego bracia, poprzez dedykowanie biegu właśnie Bartkowi, chcą dołożyć się własnym zaangażowaniem do jego marzenia o zdrowiu i dalszych górskich wędrówkach. Paweł Gramacki (brat nr 3) twierdzi, że „w tym uznajemy nasz projekt za w pełni owocny, jeżeli zdobędziemy Koronę Gór Polski w 24 h, ale również kiedy uda nam się zdobyć pieniądze na leczenie dla Bartka.”

Bo cel całego biegu to przede wszystkim zbiórka środków finansowych na leki, specjalna dietę, lekarskie konsultacje i w zasadzie „nowe” życie Bartka. Zbiórką środków opiekuje się Fundacja ORCHidea (Nr konta PKO BP: 27 1020 4027 0000 1102 1334 5931 – w tytule: „Rehabilitacja Bartka Jankowskiego“).

Szymon Gramacki (brat nr 4) mówi, „że już pojawiło się wiele życzliwych osób i podmiotów, które słysząc o naszym projekcie włączyły się w przygotowania do biegu, co jest bardzo pomocne i szlachetne”.

Partnerami Projektu Braci: Biegniemy dla Bartka są: Multikino, Salus Tlen – komora hiperbaryczna, Sklep turystyczny – Woda Góry Las, Meet Me – Diet Coach, FITspot – Karolina Piotrowska (trener personalny) oraz GeoPartners – sponsor.

Bracia są otwarci na dalsze pomysły, partnerów oraz ludzi dobrej woli. Osoby zainteresowane wsparciem, współpracą, przekazywaniem środków lub nawet wspólnym biegiem na poszczególne szczyty proszone są kontakt.

„Biegniemy dla Bartka” to tegoroczna i pierwsza edycja Projektu Bracia, zapoczątkowana przez 4 braci z Poznania. Bracia myślą już o kolejnych wspólnych projektach o podobnym charakterze.

Profil #Projekt Bracia: https://www.facebook.com/events/1903047026576610/

Film: https://www.youtube.com/watch?v=ExwJZjItkoE

Profil #Barteknowonarodzony: https://www.facebook.com/barteknowonarodzony/

 

Kontakt:

Michał Gramacki

tel. 513 396 033

michalgramacki@gmail.com

 

 

Autor

Kamila Kuźma